Cyklo-doprava Unhošť a okolí

Tisk PDF

Středočeský kraj se po několika letech probudil a zadal přepracování koncepce cyklodopravy celého kraje včetně akčního plánu k realizaci. Nový cyklogenerel má být vytvořen v rekordním čase 3 měsíců do konce dubna 2017. Pro Unhošť je to příležitost navrhnout ve spojení s okolními obcemi koncept, který přinese trochu více než osazení značek na stávající frekventované silnice.

Jízda na kole v sobotu na Markův Mlýn, do Podkozí a do Malých Kyšic je hezký výlet a mnozí nám ho závidí. Denní docházka dětí z Nouzova do Unoště, z Braškova, cesta za kamarády do Červeného Újezdu, nebo cesta do práce do Kladna či do Prahy jsou už podstatně méně atraktivní. Dříve se chodilo mezi obcemi pěšky a jezdilo na kole, dnes je cesta dítěte na kole po silnicích II. a III. tříd pro většinu maminek nepředstavitelná.

Každodenní doprava pěšky a na kole do práce, do školy na krátké a střední vzdálenosti (tzv. alternativní, zdravá dopravní obslužnost) je prioritou státu i Středočeského kraje. Z hlediska bezpečného ježdění na kole do školy, za prací a za sousedy je na tom Unhošť velmi špatně.

Na odkazu výše je návrh cyklo-koncepce blízkého a vzdálenějšího okolí Unhoště. Snaží se využít maximálně starých i zaniklých cest a vedení efektivní cyklodopravy mimo silnice. Je projednaná na radě města, předběžně koordinovaná se záměry okolních obcí a sdružení a je předložená na STČ Kraj pro zapracování do cyklo-generelu kraje. Je to stále pracovní materiál k jednání a komentáře a další náměty jsou vítány. Můžete je posílat na diskuzní fórum, nebo na e-mail:   Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

cyklo koncepce unhost v0 nahled

 
Vlakem do Prahy
facebook

Důležitá oznámení

Konkurzní řízení Město Unhošť vyhlašuje konkurzní řízení na obsazení funkce ředitele/ředitelky Základní umělecké...
Informace pro obce Středočeského kraje - asanace Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Sředočeský kraj.Informace pro obce...

Diskuzní fórum

Unhošťské listy

baner-telefon


/div