Město UNHOŠŤ

diskuzní fórum
Právě je čtv 23. lis 2017 2:33:47

Všechny časy jsou v UTC [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tříděný Odpad
PříspěvekNapsal: pon 10. dub 2017 13:46:07 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kam mohu vynášet tříděný odpad? Bydlíme v ulici Jahodová a tříděný odpad o kterém víme, je až na proti sportovní hale. Je tam však neustále plno a odpad se tam válí všude kolem popelnic. Když pominu, že nosit všechen odpad na roztřídění je kolikrát i dosti náročné. Vzhledem k trošku delší trase.

Jsou místa někde blíž? Je více míst, kam se dá odnášet tříděný odpad? Troufám si říct, že celá ulice Jahodová má již moderní kuchyně napřímo s koši na tříděný odpad, ale asi ne každý ho díky "nepraktičnosti" třídí. I já se přiznám, že tak díky tomu většina menšího plastu končí v popelnici, která není určená pro plast. Neuvažuje město o rozšíření těchto popelnic?

Děkuji za odpověď.

Předmět příspěvku: Re: Tříděný Odpad
PříspěvekNapsal: stř 12. dub 2017 12:15:21 

U tříděného odpadu je trochu problém že nádoby nikdo nechce mít před domem.
Zkuste navrhnout vhodnou lokalitu která bude pro Vás blíž a zároven nebude nikoho obtěžovat (zvýšeným pohybem osob, hlukem tříštěného skla, nepořádkem ...).

Nepořádek okolo nádob sběrného odpadu se nedělá sám od sebe, stěžovat si na spoluobčany (sousedy) mi přijde zvláštní.

PříspěvekNapsal: stř 12. dub 2017 13:24:50 

Dobrý den přeji,

pokud je to tedy stavěno na tom, že popelnice mají být "mimo obydlené oblasti" tak potom asi není úplně o čem diskutovat. Bohužel neznám přesné rozkreslení ani územní plány města, abych mohla určit přesné "nezalidněné" místo, kam kontejnery umístit.

Žiji v domnění, že město a občané žijící v něm "táhnou" za jeden provaz. Z Vaší reakce jsem však zklamána. O to více, že se zajímám a snažím se hledat varianty jak "nezatěžovat" naši už tak zahlcenou planetu plasty atd.

Dále bych ráda znala odpověď na to, proč máte pocit že si stěžuji na sousedy a spoluobčany? Cituji: "stěžovat si na spoluobčany (sousedy) mi přijde zvláštní".

Myslím, že najít vhodné místo a postarat se o to, aby lidé třídili odpad není můj úkol, nýbrž Váš.

Zkrátka jsem vznesla dotaz a chtěla znát odpověď.

Vy dáte úkol mě a na víc mě "obviníte" je to absurdní. Když se nechce tak se nechce.

Hezký den

Pilařová.

PříspěvekNapsal: stř 12. dub 2017 19:19:51 

Paní Pilařová,

dovoluji si napsat poznámku na téma tříděný odpad. Myslím, že nádob je odpovídající množství, ale zaplňují se nerovnoměrně. Asi podle toho, kolik "třídičů" je v okolí. Umístění nádob najdete na stránkách města. Když si v levé liště najdete odkaz: "Odpady a sběrný dvůr" a po otevření sjedete dolů, najdete
"Seznam stanovišť separovaného odpadu". Vám nejblíže jsou nádoby v ulici Zd. Hofbauera, odbočka k ulici Hluboká.

J. Bártová

PříspěvekNapsal: stř 12. dub 2017 20:13:14 

Dobry den, pani Bartova, velmi dekuji za Vasi reakci. Omrknem to.
S pozdravem Pilarova.

PříspěvekNapsal: stř 31. kvě 2017 17:30:22 

Dobrý den,
chtěla bych vědět kam s vytříděnými napojovými kartony. V célé Unhošti jsem nenašla jediný oranžový kontejner.
Děkuji za odpověď
Matoušková

PříspěvekNapsal: čtv 01. čer 2017 7:42:58 

Dobrý den,

vracím se zpět k tématu třídění odpadu. Chodíme tedy vynášet odpad z konce ulice Jahodová do ulice Hluboká, kde jsou umístěné DVA kontejnery na tříděný odpad? Nedalo by se tam dát více popelnic? Stále vnímám téma tříděný odpad jako velmi nedostačující. Když pominu, že celá ulice Hluboká je "uzavřena"? Mohu znát důvod? Proč nemůže být ulice Jahodová průjezdná? Směrem do ulice Hluboká? My třeba bydlíme na konci ulice Jahodová a s odpadem bychom mohli "zadem" projít a jsme tam hned...ale tím, že máme "zákaz vstupu" do této ulice to musíme celé obejít. Trošku tomu nerozumím, z jakého důvodu jsme "odstřiženi" od této ulice? Mám tomu rozumět tak, že to je soukromý pozemek, tedy celá ulice byla odkoupena tamními obyvateli? Předem upozorňuji, že se pouze ptám...neznám důvody tohoto podivného hraničení plotu, kdy lidé z Jahodové ul. nemají možnost vstupu přes své zahrady do ulice Hluboká. Radši upřesňuji, aby mě tu zas někdo "neobvinil" že napadám či udávám své spoluobčany.

Děkuji předem za odpověď.

Přeji hezký den

Pilařová

PříspěvekNapsal: ned 04. čer 2017 19:49:19 

Dobrý den paní Pilařová, také mě štve, že není možno projít z vaší ulice do ulice naší - Hluboké . Plot postavila společnost Jung a v podmínkách bylo napsáno že spojení s ulicí Hlubokou nemá být průjezdné ale může být průchozí . Bohužel společnost Jung postupně všechny pozemky , které měly sloužit jako ulice postupně prodává soukromým majitelům. Je to hlavně věc stavebního úřadu. Již jednou jsem na to na radě města poukazovala . Proto jsem ráda, že toto téma otevíráte - opět se na stav průchodnosti těchto dvou ulic optám .
Hezký den Radka Froňková

PříspěvekNapsal: pon 05. čer 2017 10:58:36 

Dobrý den, paní Froňková,

předem Vám velmi děkuji za reakci na můj dotaz. Také velmi ráda vidím, že zde čte zprávy někdo ze Zastupitelstva (kromě běžných občanů sousedů :) ). Paní Froňková, pokud tedy chápu správně a plot byl vystaven společností Jung. Jsme majiteli my..každý z nás, kdo vlastní dům se zahradou. Nebrání nám tedy nic v tom, udělat si branku a odpadky můžeme vynášet, aniž bychom museli obcházet nesmyslně celou ulici? Je to tak? Chápu to správně?

Dále bych Vás chtěla moc požádat o zmínění se problematiky popelnic? Je jich málo (chybí kontejner na kartony viz. mail od paní Matouškové ze dne 31.5.2017).

Dále vnímám jako velmi nedostačující označení přechodu pro chodce. Barvy již skoro nejsou vidět a je to opravdu nebezpečné. Na náměstí jsou školy a je tam zvýšený pohyb dětí. Mělo by nám jít o naši bezpečnost a navrhuji tedy "přetřít" chcete-li "natřít..znovu natřít" "zebry". Konkrétně jde o přechody u pošty a druhý u bankomatu české spořitelny (na rohu jak je pekárna).

Velmi se předem omlouvám, že Vás takto atakuji, ale cítím poprvé za celou dobu, že je tu snad i někdo kdo může pomoci? Abych to formulovala správně. Určitě se nechci nikoho dotknout ani nikoho urazit, ale cítím u Vás naději :D .

Přeji krásný den.

Simona Pilařová.

PříspěvekNapsal: pon 05. čer 2017 19:37:10 

Dobrý den,
v době výstavby v ulici Jahodová byl jedním z požadavků účastníků řízení (majitelů pozemků v ulici Hluboká) požadavek na zneprůjezdnění spojek mezi ulicemi Hluboká a Jahodová. Na základě tohoto požadavku bylo odborem výstavby vydáno územní rozhodnutí respektující tento požadavek - a došlo k dnešní situaci. Bohužel stávající oplocení na spojnicích mezi těmito ulicemi (zcela na severu a nad ulicí, kde jsou kontejnery) je v souladu s územním rozhodnutím. Přesto, že je oplocení v souladu s platným územním rozhodnutím, jednala jsem v loňském roce se zástupcem společnosti JUNG, jak situaci řešit - bylo přislíbeno umožnit průchod v rámci stávajícího oplocení v těchto spojkách a dokončit zde komunikace - v letošním roce. Budu zástupce společnosti opět kontaktovat, kdy tyto práce plánují.

Jiná situace je v místě, kde je dle platného územního plánu naplánován "obchvat" - tyto pozemky společnost JUNG prodala soukromým majitelům, ač jsou v územním plánu určeny pro komunikaci a jejich oplocení je v rozporu s územním plánem. Odbor výstavby již tento problém řeší.

Kontejnery na kartony sice zatím v Unhošti nejsou, ale tyto kartony jsou ze separovaného odpadu vytříďovány na třídící lince. Je možno je tedy ukládat do separovaného odpadu.

Problém špatně značených přechodů byl již před více než měsícem řešen se správcem těchto komunikací - tedy KSÚS - přechody by měly být znovu označeny.

I. Koulová

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC [ Letní čas ]